Jesteś dziennikarzem? Mamy dla Ciebie wzór umowy o dzieło
Umowa o dzieło, to niezwykle ważny element prawny potrzebny do prowadzenia działalności i pracy w mediach, content marketingu oraz SEO. Korzystanie z tego typu formy umowy pozwala bardzo precyzyjnie określić rezultat jaki ma zostać uzyskany przez autora, a przedsiębiorcy daje możliwość pozyskania od wykonawcy koniecznych praw majątkowych z uzyskanych treści. Przygotowaliśmy dwa wzory umów o dzieło, które można bezpłatnie pobrać, modyfikować i stosować za darmo.
2016-02-22, 15:29

Przygotowaliśmy dwa wzory umowy. Pierwsza z nich dedykowana jest osobą fizycznym, które wykonują swoje działo indywidualnie. Osoby te w świetle przepisów są twórcami i dysponują prawami autorskimi do przygotowanych treści, które w następstwie umowy przenoszone są na osobę zamawiającego.

Wariant drugiej umowy przygotowany został z myślą o firmach (spółkach), które nie tworzą treści w sposób bezpośredni, a ich twórcami są podwykonawcy lub pracownicy spółki. Dzięki przygotowanej umowie firma ta przenosi prawa autorskiego, które pozyskała wcześniej od autorów.

Wzór umowy o dzieło - plik DOC (do edycji) -  wykonawca nie jest spółką.
Wzór umowy o dzieło - plik PDF -  wykonawca nie jest spółką.
Wzór umowy o dzieło - plik DOC (do edycji) - wykonawca jest spółką.
Wzór umowy o dzieło - plik PDF -  wykonawca jest spółką.

Dokładne wytyczne do umowy o dzieło publikujemy w tym artykule.

Autor artykułu i opracowanie wzoru umów: Piotr Stolarczyk

KONTAKT / AUTOR
Paweł Strykowski
CEO
WhitePress
695863031
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy